Notion app programėlė
Šiais laikais kompiuteryje laikyti visus failus yra archajiška bei nesaugu. O taip pat ir labai nepatogu, ypač kuomet reikia jungtis iš kito kompiuterio ar perinstaliavus/pakeitus įrenginį tenka ieškoti visų failų bei juos kilnoti. Tuo tarpu programėlių naudojimas naršyklės lange yra vienas patogiausių variantų. Kuomet šalia turime tik išmanujį telefoną, o programėlė veikia tiek naršyklės lange, tiek apps rėžimu - tai yra geriausia, kas tik gali būti.
Google Keep užrašinė
2017 metais atradau Google Keep užrašinę ir labai ja džiaugiausi. Naudojau ją įvairiems dalykams: nuo mėnesinių išlaidų iki idėjų ar atskirų suplanuotų darbų žymėjimui. Tai išties puikus bei paprastas įrankis ieškantiems programėlės, kurioje galima viską tvarkingai susižymėti ir vesti sistemą.
Visgi, Google Keep yra ribota. Pavyzdžiui, norėdamas išsisaugoti programinį tekstą, Google Keep jį iškraipė, lygiai taip pat kaip ir Microsoft Office programa. Tokiu atveju, programinį tekstą (informaciją be stiliaus) reikėjo saugoti Notepad programoje, kuri yra visuose Windows kompiuteriuose. Be to, Keep yra tiesiog paprasta užrašinė, be lentelių, dokumentų prikabinimų ar pranešimų kolegai apie atliktus pakeitimus.
Dar viena duombazė-užrašinė
Visai nesenai kolega rekomendavo išbandyti Notion app programą. Joje yra galimybė saugoti informaciją be stiliaus, lyg Notepad. Tai nėra esminis programėlės privalumas, tačiau būtent taip aš ją atradau. Iš pradžių, man labai nepatiko dar vienos programos mintis, nes jų ir taip daugiau nei reikia. Visgi, laikui bėgant programą išbandžiau, tačiau naudojau ribotai: tik programiniam kodui saugoti bei fiksuoti tinklalapio pakeitimus.
Vėliau, per klaidą ištrynus straipsnius tinklalapyje teko kiekvieno ieškoti skirtingoje vietoje: rašytojo siųsto paskutinio redaguoto dokumento el. pašte, kompiuteryje naujausio išsaugoto failo ir t.t. O kur dar nuotraukos prie straipsnio. Taip supratau, kad būtina fiksuoti straipsnius kur nors papildomai be tinklalapio talpinimo, nes nepaisant to, kad įmanoma atstatyti tinklalapį senesne versija, kartais tai kainuoja daugiau laiko, nei tiesiog turėti vieną sistemą, kurioje laikomi tokie įrašai.
Notion puikiai tinka ir dirbant su komanda: mes šią programą naudojame sistemingam visų dokumentų laikymui, bendram dokumentų redagavimui, priminimų siuntimui ir net kaip itin paprastą užduočių tvarkytuvę Kanban stiliumi. Ir visa tai tik maža dalis šios programos galimybių. Štai video apie tai, kaip produktyviai dirbti su Notion app:
Notion app trūkumai
Be to, kad pradėjus naudoti sistemą, reikia skirti laiko jos analizei ar tiesiog pripratimui, vienintelis realus trūkumas, kurį pastebėjau - tai apribotas failų kėlimas. Kaip minėjau anksčiau, programoje žymimės idėjas, straipsnius, juos redaguojame kartu su pastabomis ir vėliau, po visos komandos palaiminimo, publikuojame tinklalapyje. Taigi, buvau susidūręs su situacija, kuomet viršijau nemokamos versijos limitus keldamas nuotraukas prie straipsnio. Tuomet teko keletą nuotraukų optimizuoti ir peržiūrėti, ar nėra ko ištrinti.
Apibendrinimas
Puiki programėlė, kurią rekomenduoju kone kiekvienam, norinčiam efektyviai dirbti kompiuteriu ir ypač siekiančiam turėti viską savo išmaniuosiuose įrenginiuose ar keliuose kompiuteriuose.1000$ kuponas
Jei nori pradėti naudotis programėle, susisiek. Paaiškinsiu, kaip gauti 1000$ kreditą ir turėti Notion Pro versiją 10 metų nemokamai!
Tautvydas
Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.