Kompiuteris buhalteriui
Šiomis dienomis apstu įvairiausių profesijų, kurios reikalauja skirtingo pasiruošimo bei priemonių. Vienoms profesijoms svarbus komfortiškas automobilis, kitoms labai svarbi kokybiška, ištverminga ir patikima kompiuterinė įranga.
Viena iš tokių profesijų, kurios pagrindinis darbo įrankis kompiuteris yra buhalterija. Ši specialybė reikalauja daug koncentracijos, atidumo, „žvitrios akies“ ir miklių pirštų, o be asmeninių savybių reikia ir tinkamai parinktos kompiuterinės technikos. Todėl nepriekaištinga įranga, kuri užtikrintų sklandų darbo procesą, yra daugiau nei svarbi.
Populiariausi kompiuteriai buhalteriui
Renkantis kompiuterį buhalteriui
Kai klientas informuoja, kad kompiuterį naudos buhalterijos ir apskaitos darbams - pirma mintis, kad jam reikalingas kompiuteris su skaičių klaviatūra. Be šio parametro yra ir kitų dedamųjų, kaip kompiuterio portabilumas ir saugumas dirbant. Tai užtikrina verslo klasės kompiuteriai. Pavyzdžiui, Lenovo Thinkpad verslo klasė:
- Itin greitas užrakinimas/atrakinimas veido atpažinimo ar piršto antspaudo sistema;
- Duomenų šifravimas;
- 12 specialiųjų atsparumo drėgmei, smūgiui, karščiui, šalčiui testų.
Turėjome asmeninės patirties, kai iš paštomato žiemos sezonu išimtas Apple kompiuteris rodė baterijos klaidos pranešimą ir neįsijungė tol, kol nebuvo padėtas ir paliktas kelioms valandoms kambario temperatūroje. Tuo tarpu su Lenovo ThinkPad kompiuteriu tokios problemos nebuvo.
Kompiuterio ekranas
Ekrano proporcijos (''aspect ratio'') gali būti pagrindinis veiksnys renkantis tinkamą kompiuterį buhalteriui. Jis turėtų būti ne mažesnis nei 15,6 colių, Full HD (1920x1080) rezoliucijos, IPS technologijos. Žemesnės raiškos vaizdas nebus kokybiškas, todėl akys pavargs greičiau.
Ekrano proporcijos (''aspect ratio'') gali būti pagrindinys veiksnys renkantis tinkamą kompiuterį buhalteriui*.* Šiuo metu ekrano proporcijos standartas yra 16:9, tačiau vis daugiau gamintojų siūlo 16:10 ar 3:2 ekrano santykį. Taip yra todėl, kad 16:10 ar 3:2 ekranas atvaizduoja daugiau vertikalaus ploto: pavyzdžiui, jei lyginsime vienodo dydžio ekranus su 16:10 santykiu, Excel ar kitoje programoje matysime daugiau eilučių.
Tai galite pamatyti ir apačioje pateiktame paveikslėlyje: kairėje esantis kompiuteris yra 15.6" dydžio, ekrano santykis 16:9 - jame telpa 27 eilutės, o dešinėje esantis kompiuteris yra 13" dydžio ir ekrano santykis 16:10 - jame telpa 35 eilutės.
Eilučių skaičius priklauso nuo keleto dalykų: ekrano dydžio, rezoliucijos, aspect ratio, Windows nustatymų. Šiuo pavyzdžiu norime parodyti, kad didesnis ekranas nereiškia daugiau matomų duomenų ekrane.
16:10 arba 3:2 santykį turi aukščiausios klasės ir net ne visi verslo kompiuteriai, tačiau atsižvelgus į buhalterio darbo ypatumus - būtent tokį ir rekomenduojame.
Darbas su papildomu monitoriumi
Kaip minėjome straipsnio pradžioje, jeigu renkamės tik nešiojamąjį kompiuterį be papildomų priedų, tai kompiuteris privalo būti su skaičių klaviatūra. Vis dėlto darbo vieta buhalteriui neapsiriboja vien tik nešiojamuoju kompiuteriu.
Manome, kad efektyviam buhalterio darbui būtinas 24" ar 27" įstrižainės monitorius su papildoma klaviatūra ir pele. Juk buhalteris dažnai naudos Excel ir savo buhalterines programas bei perkelinės informaciją tarp jų. Priklausomai nuo darbo pobūdžio, vertinama, kad keli monitoriai darbą gali daryti efektyvesniu 150%.
Išoriniai įrenginiai yra investicija, kuri atsipirks itin greitai.
Procesorius CPU ir atmintis RAM, ar tai svarbu?
Turbūt sunku nuspręsti, kas ir kiek reikalinga sklandžiam darbui užtikrinti? Geriausios kainos ir kokybės santykio procesoriaus gamintojo karūną iš INTEL perduota AMD. Dauguma vartotojų renkasi AMD procesorius dėl galios ir ilgiau veikiančios baterijos. Kaina yra tokia pati arba net kiek žemesnė. Norėdami išvengti strigimų ir dirbti su reikalingomis programomis, rekomenduojame pradėti nuo naujausios kartos AMD Ryzen 5 (5 karta) arba Intel i5 (11 karta) procesorių.
Paprastas būdas įvertinti procesorius yra jų lyginimas. Įveskite userbenchmark.com arba Google parašykite „procesoriaus pavadinimas + cpubenchmark“ (pavyzdžiui, "AMD Ryzen 5 Pro 4650U cpubenchmark") ir sužinosite, kiek taškų surenka procesorius. Procesorius, tinkamas buhalteriui, turi būti įvertintas daugiau nei 8000 taškų.
Nemažiau svarbu yra ir tai, koks kiekis informacijos pernešamas vienu metu. Minimalus operatyvios atminties kiekis neturėtų būti mažesnis nei 8GB RAM. Tai pats minimumas, kurio neretai būna negana net ir verslininkui, dirbančiam tik su naršykle ir biuro programomis. Spartesniam ir sklandesniam darbui rinkitės kompiuterį su 16GB RAM ar daugiau.
Buhalterijos darbams tinkamas kompiuteris yra su AMD Ryzen 5 (5 karta) ar Intel i5 (11 kartos) procesoriumi ir 16 GB RAM.
Nešiojamo kompiuterio talpa
Kietasis diskas yra laikmena, kurioje saugomi įvairūs duomenys: operacinė sistema, dokumentai, kiti svarbūs failai. Dažniausiai rekomenduojame rinktis 256 GB talpos diską. Dažnu atveju to pakanka: pavyzdžiui, mes įmonėje naudojame kompiuterius su 256 GB, tačiau turimi duomenys užima mažiau nei 100 GB. Visgi, tiems, kas laiko daug informacijos kompiuteryje, vertėtų rinktis 512 GB ar net 1 TB talpos diskus.
Vis dėlto, laikyti svarbią informaciją tik kompiuterio diske nerekomenduojame. Net ir mažiausia buhalterinių dokumentų praradimo rizika yra per didelė. Sprendimas, kurį įmonėje naudojame patys ir siūlome klientams - tai atsarginė duomenų kopija Google Drive debesyje. 1TB Google Drive debesis kainuoja 4 Eur/mėn. Šį planą galite naudoti visai įmonei. Sužinoti daugiau informacijos ir užsisakyti planą galite paspaudę nuorodą.
Taip pat, įvertinus savo darbo poreikius, failų laikymo talpai rekomenduojame rinktis kompiuterį su SSD, o dar geriau naujesnių/greitesnių technologijų SSD NVMe diskais.
Kodėl rinktis SSD NVMe diską?
Greitis. SSD diskas vienareikšmiškai yra lyderis šioje kategorijoje, lyginant su HDD. Atidarydami failus, užtruksite vos kelias sekundes. HDD su tomis pačiomis užduotimis susitvarkys gerokai lėčiau.
Pirkėjai dažnai lygina kompiuterių diskus tik pagal jų talpą ir neatkreipia dėmesio į jų greitį. SSD ir SSD NVMe greitis gali skirtis net šešeriopai. Taigi tai yra dar viena priežastis rinktis verslo klasės kompiuterius, nes būtent juose dažniausiai rasite SSD NVMe diską
Štai apačioje pateiktame grafike matote minėtų diskų greičio palyginimą.
Kaina. HDD - pigiausias, SSD - vidutinės kainos, SSD NVMe - brangiausias. Nepaisant kainos, rinktis SSD NVMe diską tikrai verta.
Patvarumas. SSD diskai yra atsparūs smūgiams bei įvairiems gedimams, dėl to šio tipo diskuose Jūsų duomenys yra saugesni.
Nešiojamojo kompiuterio svoris, baterija ir klaviatūra
Svoris. Buhalterio kompiuteris turėtų būti lengvas ir patogus nešioti. Jis neturėtų viršyti 2 kg.
Baterija. Pasirinkus ne trumpiau nei 8 val. (intensyviai dirbant) tarnaujančią kompiuterio bateriją, buhalteris galės "nesukti galvos" dėl palikto įkroviklio.
Klaviatūra. Buhalterio kompiuterio klaviatūra turi būti maksimaliai komfortiška. Lenovo Thinkpad klaviatūros vertinamos kaip vienos geriausių dėl patogių išdėstymo tarpelių, mygtuko gylio, atsparumo aplinkos poveikiui ir, svarbiausia, rašymo greitis su jomis yra vienas didžiausių. Papildomas privalumas - kompiuterio mygtukų apšvietimo funkcija, kuri padeda dirbti efektyviau prieblandoje ar tamsoje.
Kompiuterio nuoma su priežiūra už kavos puodelio kainą
Jeigu šią akimirką sunku nuspręsti, kokį kompiuterį rinktis, galite pasinaudoti nuomos paslaugomis. Nereikės daug investuoti ir rūpintis kompiuterio veikimu. Esant nesklandumams ar jei neužtenka galios ir stringa darbai, kompiuterį galite nemokamai pasikeisti į kitą. Taip pat, visuomet galite nemokamai kreiptis į IT specialistą.
Pasirinkite greitai ir lengvai.
Tinkamiausi kompiuteriai buhalterijai
Kompiuteriai buhalterijai su neterminuota nuoma.
Tautvydas
Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.