Močiutės kompiuteris
Mano močiutei, kurią visuomet švelniai vadinu babyte, 78-eri. Pamenu, kai prieš dešimtmetį pasakė norinti išmokti naudotis kompiuteriu. Gana greitai pavyko tai padaryti ir dabar jau visai įprasta, kad savarankiškai naudojasi įrenginiu. Galiu jos paprašyti atspausdinti kokį dokumentą ir dažniausiai visi artimieji gauname pačios spausdintą atviruką su dailyraščiu parašytu palinkėjimu.
Koks močiutės kompiuteris?
Tai nešiojamas kompiuteris Lenovo S540 15,6" (1920x1080) | Intel Core i7-4510U 2.0GHz | 16GB RAM | 256GB SSD | Windows 10 Pro. Nepaisant to, kad kompiuteriui daugiau nei penkeri metai, kasdieniams močiutės darbams jis yra puikiai tinkamas. Kodėl?
Visų pirma tai didelis 15.6” ir ryškus ekranas. Šviečianti klaviatūra ir pakankami parametrai jos poreikiams. Jei skaitei daugiau mano straipsnių, šis kompiuteris tikrai neatitinka minimalių kasdienai skirto darbo kompiuterio reikalavimų. Atkreipiu dėmesį, jog juo naudojamasi namuose ir laisvalaikiu, o svarbiausia dirbama taip, kaip daugelis jaunuomenės neįsivaizduoja.
Kodėl daugiau nei penkerių metų kompiuteris yra tinkamas naudojimui?
Todėl, kad namų vartotojui, kaip mano babytė, kuri dirba viena programa vienu metu, resursų apkrova yra labai nedidelė ir kompiuteris veika sklandžiai. Močiutė nenaudoja kelių skirtukų naršyklėje. Jeigu nori mokėti mokesčius, pirma išsitraukia sąskaitą iš el. pašto, (neretai ją atsispausdina) ir tuomet prisijungia prie interneto banko mokėjimui atlikti. Muzikai klausytis fone ar programėlių darant kitus darbus močiutė kompiuterio nenaudoja.
Dirbant šiuo principu, net Microsoft biuro programos veikia sklandžiai ir esant reikalui ji gali sudėlioti norimą lentelę su skaičiais ar parašyti tekstus Word programoje.
Ką visada padaro babytė, bet galbūt nežinai tu?
Prieš skambindama dėl sustreikavusio kompiuterio darbo, babytė visuomet jį pabando perkrauti ir stebi jo veikimą. Žino ir priverstinį kompiuterio išjungimą, jei netikėtai kompiuteris užstrigo ir nebeįmanoma nieko su juo daryti. Paspaudus ir laikant išjungimo mygtuką 15 sek. bet kuris nešiojamas kompiuteris priverstinai išsijungs. Po to galima jį įjungti ir stebėti ar bėda kartojasi.
Apibendrinimas
Ne kompiuterio amžius nusako jo tinkamumą darbui. Be abejonės, jei kompiuterį naudoji darbe, tikėtina, kad jį verta naujinti kas keletą metų. Taip būsi tikras, jog dirbi šiuolaikiškai ir prisitaikai prie naujovių. Bet kokiu atveju, labai svarbu, kaip juo dirbama. Jei mėgsti naudoti daug programų vienu metu, lieka tik pasimokyti išminties iš vyresnio ir prisiminti, jog mažiau yra daugiau.
Kitas variantas - dirbti efektyviai vis nauju įrenginiu su Fiberta.com kompiuterių prenumeratos paslauga. Ją nuomojantis nereikia sukti galvos, ar jau verta keisti bei kur dėti seną.
Tautvydas
Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.