Kompiuteriai verslui | 4 brangios klaidos
Darbo situacijos reikalauja patikimo ir galingo techninio įrenginio, todėl svarbu rinktis nešiojamą kompiuterį verslui, kuris pilnai atitinka poreikius. Yra keletas savybių į kurias reikia atkreipti dėmesį renkantis, ir ko geriau vengti. Kompiuteriai verslui - 4 dažniausios ir brangiai kainuojančios klaidos:
1. Pasenę nešiojami kompiuteriai verslui
Prieš dešimtmetį dar nauji buvę kompiuteriai šiandien netinkami verslo poreikiams dėl kelių priežasčių:
- Dideli, nepatogūs ir neportabilūs. Baterijos neveikia arba veikia nepilnu pajėgumu. Jie lėti ir netinkami dirbti naujomis programomis.
- Archajiški kompiuteriai neatitinka saugumo reikalavimų ir nebėra galimybės jų naujinti. Sename kompiuteryje nėra galimybės įdiegti Windows 11. Dėl šios priežasties kompiuteriai labiau pažeidžiami ir gali būti lengvai užkrėsti virusais bei kitais kenksmingais programinės įrangos elementais.
- Naudotų kompiuterių gedimo rizika yra žymiai didesnė. Tai sukelia neprognozuojamus techninius sutrikimus bei trikdo darbo procesą. Ką jau kalbėti apie duomenų praradimą.
- Vintažiniai kompiuteriai yra prastos kosmetinės būklės dėl intensyvaus darbo su jais. Susidaro įspūdis, kad jie nėra patikimi ir nepriimtini verslo aplinkoje. Tai kelia dvejones dėl verslo patikimumo.
Dėl minėtų priežasčių rekomenduojama rinktis naujus verslo kompiuterius, kurie atitinka įmonės poreikius ir yra saugūs naudoti. Jie geriau pritaikyti modernioms programoms ir greičiau atlieka užduotis. Tai didina darbo efektyvumą. Be to, nauji verslo kompiuteriai turi aukštesnį saugumo lygį, taip sumažinant verslo duomenų praradimo pavojų. Taipogi, nauji kompiuteriai turi ilgesnį tarnavimo laiką.
2. Staliniai kompiuteriai
Staliniai kompiuteriai dažniausiai netinkami verslo poreikiams dėl kelių priežasčių:
- Stacionarūs kompiuteriai dideli ir sunkūs. Juos sudėtinga perkelti iš vienos darbo vietos į kitą. Šiandien kiekvieno darbas vis labiau mobilus ir neturėti galimybės neštis įrenginio ten, kur reikia, yra didžiulė bėda.
- Staliniai kompiuteriai dažniausiai pastatomi ant stalo arba po juo, o tai sukelia ergonomines problemas dėl mobilumo stokos, pavyzdžiui, blogą laikyseną bei nuovargį.
- Per brangūs ir pernelyg galingi kompiuteriai verslui. Jeigu stacionarūs kompiuteriai naudojami tik paprastiems darbams atlikti, jų galia neįdarbinama. Tai reiškia perdėtą kainą ir nenaudingas išlaidas.
Verslo aplinkoje dažniausias pasirinkimas - nešiojami kompiuteriai, kurie užtikrina maksimalų mobilumą, yra lengvi ir patogūs naudoti.
3. Žaidimų kompiuteriai
Žaidimų kompiuteriai yra sukurti tam, kad paleistų sudėtingus ir grafikos reikalaujančius žaidimus. Priešingai nei verslo kompiuteriai, žaidimų kompiuteriai nėra optimizuoti darbui su biuro programomis ar duomenų analizei. Be to, jie paprastai turi didelius ir sunkius korpusus, kad tinkamai vėsintų įrenginį ir užtikrintų, jog aukštos grafikos-spalvingi bei reikalaujantys daug resursų žaidimai veiktų sklandžiai. Žaidimų kompiuteriai yra per dideli, per sunkūs ir per brangūs, kad būtų naudingi verslo aplinkoje.
4. Namų vartotojų klasės kompiuteriai
Namų vartotojų klasės kompiuteriai gali užburti žema kaina, tačiau jie netinka verslui dėl kelių priežasčių:
- Juose yra žemiausios kainos ir klasės komponentai, kurie labiau pažeidžiami, greičiau genda ir negarantuoja reikiamo našumo lygio. Verslo kompiuteriai, pavyzdžiui, populiariausi pasaulyje Lenovo ThinkPad, yra patikimesni ir turi ilgesnį tarnavimo laiką.
- Namų vartotojų klasės kompiuteriai neturi reikiamų saugumo funkcijų. Kompiuteriai verslui yra saugesni. Pavyzdžiui, galimybė naudoti biometrinius duomenų identifikavimo metodus. Be to, namų vartotojų klasės kompiuteriuose standartiškai diegiama Windows Home sistema, kuri skirta namų vartotojams. Joje nėra BitLocker diskų šifravimo funkcijos (verslo duomenų saugumui), įmonių lygmens valdymo funkcijų, tokių kaip jungimasis prie domeno. Verslui dažniausiai tai netinka, nes neturi visų saugumo funkcijų, kurios yra Windows Pro.
- Namų vartotojų klasės kompiuteriai neturi tinkamos garso ir vaizdo kokybės. Nuo to priklauso kaip atrodysi ir girdėsiesi verslo prezentacijose bei online susitikimuose.
Kompiuteriai verslui | parametrai
Kai žinai klaidas, rinktis žymiai lengviau? Techninės charakteristikos nėra viskas, tačiau į jas būtina atkreipti dėmesi po to, kai pasirinkai kompiuterį pagal klasę. P.s. turbūt jau supratai, kad verslui primygtinai rekomenduoju rinktis verslo klasės kompiuterį.
Ekranas
Nešiojami kompiuteriai, kurių ekranas yra mažesnis nei 13 colių netinkami verslo poreikiams. Jei naudoji kompiuterį kaip pagrindinę darbo priemonę, mažas ekranas sukelia diskomfortą ir trikdo darbo procesą. Naudoji kompiuterį grafikai arba vaizdo redagavimui? Didelio ekrano dydis yra būtinas norint matyti kiekvieną detalę, tad tokiam darbui rekomenduoju 15.6 colių kompiuterius.
Procesorius
Galingas procesorius yra svarbus, jei naudoji kompiuterį sudėtingiems ar sunkiems darbams atlikti. Dirbant sudėtingomis programomis arba didelės apimties failais gali reikėti galingo procesoriaus. Jei naudoji kompiuterį tik internetui naršyti ir el. paštui tikrinti, procesoriaus galingumas gali kišti koją. Jo galia bus nepanaudota, nuolat girdėsi galingą ventiliatorių, o baterijos ištekliai išsieikvos labai greitai. Taip turėsi ne mobilų verslo, o labiau stalinį kompiuterį, kuriam reikia elektros maitinimo.
Įvedus procesoriaus modelį į google ir prirašius žodį benchmark, pamatysi, kiek procesorius surenka taškų. Kuo daugiau tuo geriau, bet kasdienai pakanka 10000 taškų. Atmink, nesižavėk beprotiška galia, nes aukosi mobilumą ir lengvumą.
Atmintis
Atmintis - dar vienas svarbus parametras, į kurį turėtų būti atsižvelgiama renkantis nešiojamą kompiuterį. Jei naudoji kompiuterį sudėtingiems ar sunkiems darbams atlikti, reikia bent jau 16 GB RAM. Jei naudoji kompiuterį tik paprastiems darbams ir neapkrauni jo dideliu skaičiumi naršyklės langų, pakaks mažesnės atminties. Tikėtina, kad tiks 8 GB RAM.
Disko talpa
Disko talpa yra svarbi, jei naudoji kompiuterį kaip pagrindinę darbo priemonę, kuriame saugojami dideli failai arba informacija. Esant dideliems failams, reikalinga didelė diskų talpa. Tačiau, jei naudoji kompiuterį tik internetui naršyti ir el. paštui tikrinti, disko talpa nėra toks svarbus parametras. Daugumai 256 GB SSD diskas yra daugiau nei pakankamas.
Kalbant apie patogų failų laikymą, būtinai paskaityk: Duomenų kopija ramiam miegui - Google Drive kompiuteryje.
Kompiuterių nuoma verslui
Kompiuteriai neišvengiama verslo dalis, į kurią dera žiūrėti atsakingai. Verslas negali egzistuoti be kompiuterių. Kompiuteriai yra esminė priemonė, reikalinga kasdieniams darbams atlikti.
Nėra lengva įsigyti kompiuterį, kuris tinkamas visiems poreikiams. Viena priežasčių yra aukšta kaina. Ypač jei reikalingas galingas ar specializuotas modelis verslui, kurio kaina nuo standartinio skiriasi kartais. Įsigijus dar ne viskas - reikės rūpintis jo priežiūra ir atnaujinimais, kas irgi kainuoja.
Vis daugiau įmonių renkasi kompiuterių nuomos paslaugą, kuri leidžia gauti reikiamą techniką už prieinamą kainą ir naudoti ją reikiamu laikotarpiu. Įsigijus naują kompiuterį, jis gali tapti našta - pasenusiu arba netinkamu per keletą metų. Nuomojant kompiuterį gauni galingą ir modernų kompiuterį už prieinamą kainą. Jis visada tinka tavo poreikiams, o jei ne - nemokamai pasikeiti nauju kompiuteriu. Be to, nuomojant kompiuterį, nereikia rūpintis jo priežiūra ar atnaujinimais, nes tai nebe tavo atsakomybė.
Apibendrinimas
Jei naudoji kompiuterį kaip pagrindinę darbo priemonę, verta investuoti į kokybišką ir patikimą techninį įrenginį - rinkis verslo klasę, kad būtų užtikrintas efektyvus darbo procesas. Antru žingsniu įvertink techninius parametrus: ekranas, procesorius, atmintis ir disko talpa.
Kyla klausimų? Mielai atsakysiu, nes man ši tema visuomet įdomi.
Tautvydas
Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.