Kompiuteris fotografui
Fotografai mato daugiau spalvų, nesunkiai pastebi tinkamą kadrą ir vis dažniau šalia savęs turi nešiojamąjį kompiuterį. Iki šiol tinkamas darbo kompiuteris vos tilpęs po stalu, dabar dažniausiai kartu - fotografo kuprinėje ant pečių.
Kuris laikas atgal fotografai rinkosi galingus stalinius kompiuterius savo pagrindinei nuotraukų redagavimo programai Photoshop bei dirbo prie didelio monitoriaus.
Besikeičiantys poreikiai pakeitė ir šią rinkos dalį. Neveltui dabar daugelis fotografų dirba Macbook, taip visada būdami su pagrindiniu superherojumi - kompiuteriu.
Kodėl netinka bet koks?
Su netinkamu kompiuteriu fotografas išgyvens egzistencines kančias. Darbas suvaržytas, o rezultatas nekokybiškas vien dėl technikos. Nuotraukų dydis vis auga, o kompiuteriai tik lėtai vejasi fotografų kompiuterio talpos poreikius - nes vieta visuomet skausmingas klausimas. Nebent biudžetas neribotas.
Kodėl netinka bet koks nešiojamas kompiuteris fotografui? Štai kelios priežastys:
- turi palaikyti aukštą rezoliuciją ir užtikrinti maksimaliai kokybišką spalvų atvaizdavimą. Aukštos rezoliucijos ir itin spalvingi ekranai yra specifiniai. Kokybiško 100% spalvų atvaizdavimo pagal RGB paletę, kuris būtinas fotografui dirbančiam su nuotraukomis, nėra kiekviename nešiojamame kompiuteryje.
- privalo būti pakankamai galingas. Bent jau 16GB RAM atmintis, 1TB talpa su maksimaliai greitu SSD disku, galingas darbinis procesorius, kurio benchmark vertinimas 16000 taškų. Anksčiau būtume kalbėję ir apie dedikuotą vaizdo plokštę GPU. Vis dėlto Apple su savo gamybos M klasės procesoriais per pastaruosius kelerius metus įrodė, jog dedikuota vaizdo plokštė net ir kūrybinių industrijų atstovams nebėra būtina.
- turi būti lengvas ir su našia baterija. Būtų nuostabu, kad kroviklis galėtų likti namie. Juk fotografas ir taip su savimi nešasi daug atsarginių baterijų. Jei tie patys iššūkiai lydės ir su kompiuteriu, darbas bus apsunkintas.
Windows nesiūlyti! Ar tikrai?
Neabejotinai fotografui tobulas pasirinkimas Macbook kompiuteris. Jame itin efektyviai veikia Adobe Photoshop, kompiuteris neerzina garsiu aušinimu, maksimaliai kokybiškai atvaizduoja spalvas pagal RGB paletę. Tai kone lengviausias ir portabiliausias pasirinkimas fotografui, kuris kompiuteriu dirba iš bet kur. Gerai paieškojus, galima rasti lengvesnių Windows kompiuterių, tačiau jiems būtinai reikės kroviklio. Jei Windows kompiuteriu dirbsi Photoshop programa, kompiuteris išsikraus greitai. Tuo tarpu Macbook baterijos nepralenkiamos, ypač kalbant apie didelės apkrovos darbą.
Būtų neįdomu, jei būtų taip paprasta. Macbook visgi nėra vienintelis pasirinkimas. Jei ir tinkamas daugeliui, tai nebūtinai geriausias kiekvienam. Kompiuterio nesineši visur kartu? Macbook baterijos pranašumai gali būti ne tokie svarūs.
Kompiuteris fotografui su Windows privalo būti renkamas atsižvelgiant į anksčiau minėtas pastabas. Papildyčiau ekrano svarba - aukšta rezoliucija ir bent jau 15.6 colių ekranas būtini norint dirbti savo mylimą darbą.
Priedai fotografo kompiuteriui
Manai, kad užtenka pasirinkti tinkamą nešiojamą kompiuterį ir jau gali eiti pyškinti kas patinka? Deja, norint dirbti efektyviai reikės ir bent keletos priedų:
- Išorinis terabaitinis diskas. Jei dirbi su dideliu kiekio ir didelio dydžio failais, tai patogiausias kelias. Beabejonės, yra ir patogi alternatyva - 1TB Google Drive talpykla debesyje, o su nuomojamu kompiuteriu ji nemokama
- USB-C hub, kad būtų galima prisijungti viską, kas reikalinga: fotoaparatą, persikelti nuotraukas iš SD kortelės ir kt.
Apibendrinimas
Geriausias kompiuteris fotografui - Macbook, dėl nepriekaištingai veikiančios Adobe Photoshop programos ir nešiojamo kompiuterio konkurencinių pranašumų.
Jei visgi renkiesi Windows, būtinai atkreipk dėmesį į kompiuterio galią, talpą ir kokybišką ekraną.
Esi neapsisprendęs, o gal nori išbandyti naujausius kompiuterių modelius? Kreipkis į Fiberta ir pasiūlysime tau rekomenduojamus variantus net ir neterminuotai nuomai!
Tautvydas
Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.