Vieno prisilietimo principas
Mačiau puikų video paaiškinimą, kas yra vieno prisilietimo principas. Tai nešvarių indų sudėjimas tiesiai į indaplovę arba kriauklę ir išplovimas nedelsiant. Kelių prisilietimų darbai visiems žinomi - indų perkėlimas ant virtuvės stalviršio, vėliau į kriauklę ar indaplovę. Taigi kam darbą atlikinėti kelis kartus kilnojant nuo vieno ant kito stalo, vėliau iš vienos vietos į kitą? Kalbant apie darbus - jei atsidarei laišką ir jį perskaitei, iškart ir atrašyk!
Istorija, kai supratau, kad netaikome vieno prisilietimo principo
Prieš kelias dienas darbe susidūriau su situacija, kai pagalvojau, kad būtina taikyti šį principą aktyviau. Nupirkus naujus kompiuterius turime juos susivesti į sandėlį, sudėti aprašymus, kainas, atlikti nuotraukų fotosesiją, sukurti video. Nuotraukos arba video turinys atnaujinamas tik vėliau, tad neturint jo, kompiuteris nerodomas. Nors visi suprantame kaip svarbu tik papildžius sandėlį atnaujinti tai ir el. parduotuvėje, realybė, kad kompiuterio pasirodymas tinklalapyje gali užsitęsti iki savaitės. Be to po nuotraukų įkėlimo irgi gali paaiškėti, kad suvesta tik dalis informacijos tinkamos publikavimui (juk jei dabar nėra publikuojama, tai ir nėra taip svarbu viską suvesti).
Ką pakeitėme? → Sutarėme, kad suvedant kompiuterį į sandėlį, visa informacija supildoma iškart. Jei nėra nuotraukų, vieną nuotrauką panaudojame tiesiog iš interneto. Po fotosesijos, minėta nuotrauka bus pakeista mūsų darytomis. Tai reiškia, kad po atnaujinimo informacija bus tik papildoma, tačiau jau pirmąją dieną gavus prekę, ji atsiras ir tinklalapyje.
Kodėl reikia dirbti vieno prisilietimo principu?
Tam yra dvi priežastys. Laikas ir kokybė.
Pradėdamas ir atlikdamas užduotį iki galo negaišti bereikalingo laiko vėliau. Tau nereikia gilintis, kur baigei ir kur reikia tęsti. Jei pradėjai, tai ir atlikai užduotį pilnai.
Tikėtina darbo kokybė yra aukštesnė, nes atliekamas darbas atsakingiau. Dirbant šiuo principu tavo darbai yra statuse nepradėti arba atlikti. Vykdomų darbų turi žymiai mažiau už tuos, kurie nenaudoja šio principo. Nesiblaškymas neabejotinai didina atliekamų darbų kokybę.
Taigi dienos pabaigoje galbūt darei mažiau, bet atlikai viską iki galo.
Apibendrinimas
Apsižvalgyk ir neabejotinai pamatysi, ką be priežasties darai dvigubai ilgiau nei galėtum. Arba, ką perkeli iš vienos vietos kitur, taip ir neišspręsdamas klausimo.
One touch principas - lyg koks žaidimas, kai bet ką paėmus į rankas paklausi savęs, kur iš tikrųjų jis turi keliauti.
Tautvydas
Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.