Verslas stagnuoja, nes nėra grynųjų
Įmonė negali nuolat investuoti į augimą, atnaujinti IT resursų, nes neturi pakankamai finansinių išteklių? Netiesa!
Dažniausiai, tai susiję su verslo planavimo įgūdžių stygiumi. Jei nori daugiau uždirbti, turi protingai elgtis su finansais. Pagrindinė įmonių bankroto priežastis nėra nuostolinga veikla, jos nesuvaldo pinigų srauto. Taigi grynieji pinigai sąskaitoje yra įmonės pagrindinis rodiklis. Cash is the King - grynieji yra Karalius. Išleisk mažiau nei uždirbi ir automatiškai didinsi kapitalą. Pasitelkiant šiuolaikinius sprendimus įmonė gali ne tik išleisti mažiau, bet ir supaprastinti pinigų srauto valdymą, palengvinti jų planavimą.
Kodėl įmonės neturi laisvų pinigų? Kaip visuomet turėti grynųjų sąskaitoje?
Yra 3 efektyvūs IT ūkio valdymo principai apie kuriuos nežino daugelis verslininkų ir kuriuos taiko sėkmingi, inovatyvūs verslai, gebantys augti sparčiau už kitus.
1. Turėjimą “savo” palik seneliams
Visų pirma, pirkti brangu. Ir kol nebuvo alternatyvų, tai buvo įprasta praktika, bet ne pati geriausia. Anksčiau verslo pradžia reiškė dideles išlaidas nuo patalpų iki transporto įsigijimo bei administravimo. Dabar siekiama efektyvumo ir mąsto ekonomija pasireiškia našiu vieno ar kito proceso vykdymu. Gamyklos nebevaldo transporto parko, jos užsako logistikos paslaugas. 80% verslų JAV nuomojasi įrangą. Anksčiau verslo pradžiai viską perkant reikėjo bent jau 40 MMA, tuo tarpu dabar verslininkas startuoti gali turėdamas vieno mėn. algą sąskaitoje.
Spartus augimas iš savų resursų anksčiau buvo misija neįmanoma. Nuomojantis tai tampa įgyvendinama.
Jei už internetą moki kas mėnesį, tai kam stengtis kompiuterinę įrangą turėti nuosavybėje ir ja rūpintis pačiam? Tik turint laisvų pinigų verta svarstyti apie pirkimą, tačiau pirkti reikia tai, kas turi potencialą generuoti pajamas. Pavyzdžiui, nekilnojamas turtas. Jei yra resursų ir apsvarsčius prieinama išvada, kad įsigyjus šią nuosavybę bus gaunama daugiau naudos, pirkimas gali tapti sumaniu sprendimu. Visgi kompiuteriai yra vienas greičiausiai nuvertėjančių prekių ir tik kompiuterių pardavėjas gali pavadinti tai gera investicija.
Verslas keičiasi ir gali būti, kad įranga taps nebereikalinga. Parduoti greičiausiai bus nebeverta, tad tokia įranga taps ne tik nebenaudojama, bet dar reikės atrasti vietos sandėliavimui.
Nėra taip lengva parduoti naudotus kompiuterius. Ir kas tai turėtų daryti? Pardavimų vadybininkas? Jei nereikės greitu metu parduoti, tai ateis laikas, kai reikės atsinaujinti ir kils tas pats klausimas: kur dėti seną įrangą? Taigi anksčiau ar vėliau su problemomis bus susidurta.
2. Konkurentus gluminanti investicija - vis nauji kompiuteriai darbuotojams
Paslaugų versle kone visa darbo diena yra praleidžiama prie kompiuterio. Tad jei būtų vienas dalykas, kurį galėtume pagerinti Lietuvos įmonėse - tai būtų kompiuterių atnaujinimas. Neabejotinai šis pokytis padidintų darbo efektyvumą, patogumą ir sumažintų gedimų bei informacijos praradimo tikimybę. Sena kompiuterinė įranga lyg nedrožtas pieštukas, su kuriuo paišoma nesėkmingai ir netiksliai, bandoma sukurti ką nors naujo. Investicija į darbo vietą pamirštama, o tai pagrindinis įrankis įmonei uždirbti daugiau.
Praėjo tie laikai, kai perkama visam gyvenimui. Galbūt staklės gamybinėje įmonėje ir perkamos ilgesniam laikotarpiui, tačiau IT srityje galingas 3 metų kompiuteris yra silpnesnis už šiandien rinkoje esantį bazinės komplektacijos nešiojamą kompiuterį. Bendraujant su verslininkais ir pasiteiravus kaip dažnai jie atnaujina savo įrangą, sulaukiamas tas pats atsakymas, kad kai sugenda dabartinė. Taigi, didelė dalis Lietuvos verslų vis dar dirba su 2010 metų programomis ir įranga. Norint dirbti efektyviai reikia nuolat atsinaujinti. Žinoma, tam reikia investicijų ir nėra taip lengva paskaičiuoti, sutaupyti ir tinkamu laiku paskirti pinigus atsinaujinimui. Vis dėlto sprendimas yra. Tai įrangos nuoma, kuri kainuoja dvidešimtąją dalį įrenginio kainos.
Pagalvokite apie konkurentą, kuris kas 2-3 metus visą kompiuterinę įrangą atsinaujina 100%. Tai daro planingai ir lengvai, nepaisant sunkesnio/lengvesnio periodo įmonėje.
Nuomojantis, o ne perkant IT įrangą įmonė naudoja minimalius išteklius ir gauna maksimalią naudą - dirba su naujausiais kompiuteriais neišleidžiant tūkstančių eurų.
3. Savas IT specialistas irgi nori atostogų
Bandelių gamintojas, kuris pirko patalpas, įrenginius ir turėjo savo transportą nepasitikėdamas kitais, užsidarė iškart po to, kai vairuotojas išėjo atostogų.
Jei ūkį prižiūri įmonės specialistas, kas užtikrina sklandų darbą jam išeinant atostogų? Be šio pavojaus yra specialisto kompetencijos rizika. Ar IT specialistas geba tinkamai valdyti visus IT klausimus įmonėje nuo Hardware iki Software? Dažniausiai taip nebūna. Kompetetingas technikos specialistas negali visapusiškai išmanyti visų programinių dalių. O jeigu ir pavyktų rasti specialistą puikiai išmanantį visus aspektus, jis kainuos brangiai ir tik didelei korporacijai tokį specialistą bus naudinga samdyti.
Populiarėjanti praktika yra outsource IT priežiūros sprendimai, kai įmonės kompiuterių priežiūra pasirūpina šios srities specialistai. Už tai nereikės permokėti ir galvoti, kas rūpinsis įrangos klausimais kai atsakingo darbuotojo nėra. Todėl ir spartesnis augimas šiuo atžvilgiu tampa lengvesnis, nes savos įmonės darbuotojui vesti tinkamą priežiūrą yra žymiai sunkiau (nekalbant jau apie dvigubą darbo vietų didinimą), nei toje srityje dirbančiai kompanijai, kuri šiuos procesus yra optimizavusi.
Kompiuterio priežiūra būtina kiekvienai įmonei, nes tai padeda greičiau pastebėti bei spręsti kylančius sunkumus. Jei verslas darys viską pats, tai tikrai nebus geriausias priimtas sprendimas dėl neefektyvumo.
Nesaugodamas gali prarasti viską
Galima dirbti nauju kompiuteriu, turėti 24 val. prižiūrimą darbo vietą, tačiau jei duomenys nėra tinkamai saugomi, menkas sutrikimas gali stabdyti verslą.
Atsarginė įmonės duomenų kopija keletoje skirtingų talpyklų yra privaloma kiekvienam verslui. Tai nepadarys įmonės turtinga, tačiau padės išvengti nenumatytų didelių išlaidų dėl informacijos praradimo, o svarbiausia, tai gali apsaugoti nuo bankroto!
2 atskiri kopijų sprendimai, kurie būtini kiekvienai įmonei:
- Atsarginė duomenų kopija - visiems failams kartą per mėnesį daroma kopija ir įkeliama į debesį/-is. Laikomos bent 3 paskutinės versijos. 1TB Google Drive debesis tik 4 Eur/mėn.
- Suplanuotas failų kopijavimas į USB atmintinę kas mėnesį (privalo būti bent 3 USB atmintinės. Nauji duomenys keliami į seniausiąjį USB. Taip užtikrinama, kad pagavus virusą nebus užkrėsta ir USB atmintinė).
Dirbk gudriai, ne sunkiai
Dirbti labai daug ir būti už viską atsakingam, verslui gali būti nenaudinga ar net beprasmiška. Būti pranašesnis už konkurentus gali dirbdamas gudriai - pasidalindamas savo verslo problemomis ir darbais su kitais tos srities profesionalais.
Aprašyti žingsniai yra naudojami tiek didelių, tiek mažų verslų, turinčių planinį požiūrį ir siekiančių maksimalios naudos. Jei verslui labiau norisi viską valdyti pačiam, nei vieną pagrindinę savo paslaugą atlikti maksimaliai efektyviai, tai toks požiūris ir sėkmingas verslo valdymas yra sunkiai suderinami dalykai.
Pirmas žingsnis - naujas kompiuteris darbui su nuotoline priežiūra. Išsinuomok per 1 min.. Nemokamas pristatymas, keitimas ir grąžinimas!
Turi klausimų? Susisiek!
Tautvydas
Vadovauja kompiuterių nuomos įmonei nuo 2015 m. Rašo apie nešiojamus kompiuterius, programas verslui ir knygų apžvalgas.